ACS Kinder a încheiat cantonamentul montan

Ultimele meciuri amicale

reporter-Adrian Lungu

Juniorii de la ACS Kinder Constanţa (preşedinte: George Nache) au încheiat cantonamentul montan de la Govora, iar vineri, 5 februarie, la Chiajna, la întoarcerea spre Constanţa, băieţii noştri au disputat ultimele două meciuri amicale, întâlnind juniori mai mari cu un an la fiecare categorie de vârstă. Grupa 2005-2006 (antrenori: Doru Carali şi Gică Mina; preparator fizic: Gheorghe Avram) a întâlnit Grupa 2004 de la Concordia Chiajna. Gazdele s-au impus cu scorul de 2-1, la pauză 1-1, golul formaţiei noastre fiind marcat de Câniparu, după ce echipa din Chiajna a înscris prima. Au evoluat pentru Kinder 2005-2006: Nache - Pilici, Drăgan, Lazăr, Nistor - Crantea, Chiriţă, Creţu - Câniparu, Oancea, Urdea; au mai jucat: Trifan, Adam, Căpăţână şi Savioli. Grupa 2003 (antrenori: Ion Barbu şi Gică Mina; preparator fizic: Gheorghe Avram) a întâlnit Grupa 2002 de la Concordia Chiajna. Scorul final a fost 1-1, după 0-0 la pauză, gazdele reuşind egalarea în finalul meciului. Golul echipei noastre a fost înscris de Vătămănuţă. Au evoluat: Nache - Leţu, Oprea, Ciofu, Puiu - Florea, Rotar - Lenu, Vătămănuţă, Stan - Carp; au mai jucat: Mocanu (portar), Gaunoone, Budeanu, Pătru, Stoica şi Oancea.