Superliga, Etapa a 15-a: Farul – FC Botoşani 1-1 (0-0) Galerie Foto

Farul Constanţa a înregistrat în acestă seară un nou rezultat de egalitate, 1-1 cu codaşa FC Botoşani într-un meci din cadrul etapei a 15-a din Superliga de fotbal. Golurile au fost marcate de Andrei Artean (61) respectiv Victor Dican (89). După acest rezultat, Farul rămâne pe loc de playoff, cel puţin până mâine, când se închieie etapa şi în acelaşi timp turul sezonului regulat.

Au evoluat pentru Farul: Marian Aioani – Mihai Popescu, Ionuţ Larie, Kevin Boli, Damian Dussaut (min 85 – Diogo Queiros) – Andrei Artean, Constantin Grameni (min 65 – Dan Sîrbu), Marco Borgnino (min 65 – Rivaldinho) – Adrian Mazilu (min 65 – Luca Banu), Louis Munteanu, Constantin Budescu (min 85 – Gustavo Marins).

’’Aşa este fotbalul, imprevizibil. Cred că puteam face mai mult, am dominat meciul dar am facut două – trei greşeli defensive. Am atacat din minutul 1 până în momentul în care am marcat, apoi totul s-a stins. Am refuzat pur şi simplu să mai jucăm, să pasăm iar lucrul asta este inadmisibil. Am jucat 70 de minute, apoi ne-am retras, nu am fost concentraţi şi am luat gol. Mergem înainte dar ne aşteaptă un an foarte greu. Trebuie să ne trezim şi să ne unim’’, a declarat managerul tehnic al Farului, Gheorghe Hagi.