Superliga, Etapa a 5-a: Farul – UTA 2-2 (1-2) Galerie Foto

Farul Constanţa a înregistrat în acestă seară un nou rezultat de egalitate, 2-2 cu UTA, în meci restanţa din cadrul etapei a 5-a din Superliga de fotbal. Golurile au fost marcate de Rivaldinho (24) şi Andrei Artean (50), După acest rezultat, Farul urcă pe locul 5, în zona play-off.

Au evoluat pentru Farul: Marian Aioani – Dan Sîrbu (min 46 – Damian Dussaut), Mihai Popescu, Kevin Boli (min 86 – Enes Sali), David Kiki – Andrei Artean, Tudor Băluţă, Constantin Grameni (min 76 – Marco Borgnino) – Gustavo Costa (min 46 – Louis Munteanu), Rivaldinho (min 65 – Iustin Doicaru), Constantin Budescu.

’’După două meciuri acasă avem două puncte în loc de şase. Suntem dazamăgiţi. Acum cu UTA am stat bine ofensivă dar prima repriză am fost foarte stabi pe faza defenzivă. La pauză am încercat să schimbăm şi am facut-o mai bine. Trebuie să facem ambele faze kiar dacă avem ocazii să şi marcăm pentru că avem nevoie de puncte’’, a declarat managerul tehnic al Farului, Gheorghe Hagi.

Fotografiile au fost realizate de Sorin Danielciuc.