RCS&RDS Digi Constanța continuă lupta pentru calificarea în optimile CNF

În turneul de la Deva

Echipa RCS&RDS Digi Constanța a început vineri aventura la a VII-a ediție a Campionatului Național al Firmelor și Instituțiilor la minifotbal, competiție organizată de Federația Română de Minifotbal, în parteneriat cu Federația de Minifotbal - ONG.
Participantă în premieră la un turneu important, RCS&RDS Digi Constanța a început cu stângul întrecerea de la Deva, cedând în primul meci disputat în Grupa C în fața uneia dintre favorite, Valeo Timișoara, cu scorul de 1-3. După 0-1 la pauză, RCS&RDS Digi Constanța a egalat prin eurogolul lui Ionuț Caracostea, însă a cedat pe final, după ce a ratat și două ocazii clare de gol.
A urmat partida cu Banca Transilvania, încheiată la egalitate, scor 1-1, după 0-1 la pauză. Același Ionuț Caracostea a înscris golul constănțean în timpul regulamentar de joc, iar la loviturile de departajare RCS&RDS Digi Constanța s-a impus cu scorul de 3-2, de la 7 metri marcând Ionuț Caracostea, Ciprian Oprea și Matei Caracostea.
Sîmbătă, de la ora 11.20, RCS&RDS Digi Constanța va susține confruntarea decisivă pentru calificarea în optimile de finală ale competiției, urmând să înfrunte echipa Vard Tulcea.

Sâmbătă, 25 iunie 2022, de la ora 17:00, la Deva, se trag la sorți grupele Supercupei României, turneu de calificare la Campionatul Național de la Râmnicu-Vâlcea.