Fotbal/ACS Kinder 2012 a câştigat duelul cu Academia Hagi 2012

Miercuri,07.04.2021,Academia de Fotbal ,,Gheorghe Hagi''-Ovidiu

Sursa foto:Sorin Danielciuc

Grupa 2012 de la ACS Kinder Constanţa (antrenori: Florin Bumb şi Gică Mina; preparator fizic: Gheorghe Avram) de la ACS Kinder Constanţa (preşedinte: George Nache) a întâlnit miercuri, într-un joc amical, echipa similară a Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” (antrenor: Cătălin Săndulescu). Partida desfăşurată pe durata a două reprize a câte 25 de minute s-a încheiat cu victoria băieţilor noştri, cu scorul de 6-5, golurile fiind înscrise de Răzvan Baltă 2, Alexandru Gheorghe, Sebastian Dăianu, Bogdan Manea şi un autogol. Au evoluat pentru ACS Kinder 2012: Darius Popovici şi Eric Vlad (portari) - David Rădulescu, David Băiceanu, Răzvan Baltă, Sebastian Dăianu, Alexandru Gheorghe, Bogdan Manea, Rareş Bonciu, Alin Pilcă, Darius Tănase şi Robert Petrescu. Joi, 8 aprilie, copiii de la ACS Kinder, Grupele 2010 şi 2012, vor susţine următoarele partide amicale - ora 11.00: Clubul Sportiv Medgidia 2009 - ACS Kinder Constanţa 2010 (antrenori: Florin Bumb şi Gică Mina; preparator fizic: Gheorghe Avram). ora 12.30: Clubul Sportiv Medgidia 2011 - ACS Kinder Constanţa 2012 (antrenori: Florin Bumb şi Gică Mina; preparator fizic: Gheorghe Avram).