Ianis Zicu a revenit la Metaloglobus

Fostul antrenor al Farului, Ianis Zicu a fost prezentat astazi la Metaloglobus, formatie cu care a promovat la finalul sezonului trecut.

Ianis Zicu a revenit la Metaloglobus
''Bine ai revenit, Ianis Zicu!
Metaloglobus anunță revenirea lui Ianis Zicu în funcția de antrenor principal al echipei noastre.
Fost internațional român și unul dintre cei mai apreciați jucători ai generației sale, Ianis a avut o carieră importantă atât în fotbalul românesc, cât și peste hotare.
Ianis Zicu se întoarce la clubul alături de care a scris deja istorie, ca tehnician. Sub conducerea sa, Metaloglobus a reușit promovarea istorică în Superliga, la finalul sezonului 2024–25, performanță care a marcat un moment de referință în existența clubului.
Astăzi începe un nou capitol. Cu aceeași ambiție, aceeași pasiune și aceeași dorință de performanță, Ianis Zicu revine pe banca noastră, pregătit pentru provocările care urmează.
Mult succes, Ianis!'', se arata in comunicatul clubului bucurestean.