Handbal masculin la Constanța

Handbal masculin la Constanța fara suporteri!

Partida s-a jucat fără spectatori, în urma deciziei luate la nivel național pentru a limita răspândirea coronavirusului.

Evoluția scorului: 8-5 (minutul 15), 9-11 (minutul 22), 13-13 (pauză), 21-16 (minutul 45), 23-18 (minutul 50), 30-21 scor final. Echipele: HC Dobrogea Sud (antrenori D.Cirkovic, A.Buligan, M.Isakovic): Iancu, Hendawy – Malinovic 7 goluri, Nistor 5, Ilie 5, Andrei 4, Chikovani 2, Nikolic 2, Buricea 2, Mocanu 2, Susanu 1, Simovic, Csog, Chiuffa

Dunărea Călărași (G.Armanu, E.Pîrîianu): Șelaru – Vartic 5 goluri, Radojkovic 4, Dospinescu 4, M.Bujor 3, G.Bujor 1,   Soare 1, Zacaciurin 1, Broască 1, Dumitriu 1, Rusu, Sandu, Vujadinovic, Panait, Costea, Păunescu.

Rezultate etapa a 23-a: Dinamo – Potaissa Turda 44-29, CSM Focșani – Steaua 20-27, CSM București – CSM Reșița 26-22, CSM Făgăraș – Minaur Baia Mare 20-22, CSM Vaslui – CSM Bacău 29-34.